komiksy gwiezdne wojny

komiksy gwiezdne wojny Tak więc: "Zastanawiam się," mówi Sarah, "czy możemy spróbować buduje tratwę z tych drzew." Zamiast: "Zastanawiam się, czy moglibyśmy spróbować buduje tratwę Spośród tych drzew," mówi Sarah.

Niewidzialna tag dialog

Często, szczególnie jeśli istnieją tylko dwie osoby mówiące w scenie, można pominąć wielu - jeśli nie większość - tagi, a czytelnik będzie w stanie dowiedzieć się, kto mówi tak.https://goliard.pl/produkty/ To tak, jakby znacznik jest tam, ale niewidoczne. To zrozumiałe.

Na przykład (mówią, że jest już jasne, że Claire i Darren są na scenie):

"Och, zawsze rób tego!" powiedziała Claire.

"Ja nie!"

"Robisz. Za każdym razem."

komiksy gwiezdne wojny

"Nie wiem, a ja za złe Mówisz, że".

Tak więc, nawet jeśli jest tylko jeden znacznik do czterech zdań, jesteśmy w stanie doskonale powiedzieć, kto mówi za każdym razem. W przypadku długich fragmentów dialogu, czy można zminimalizować liczbę tagów dialogu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, to przede wszystkim starać się mieć to, że są tylko dwa znaki w scenie. Tylko to zrobić, jeśli pasuje do historii. Historia jest królem, a wszystko ma służyć to. Ale jeśli można je dostać się do dwóch znaków, zrobić. To będzie, jak wyjaśniono powyżej, już pomóc czytelnikowi śledzić nawet jeśli masz tylko tag tak często.

Inną sztuczką jest użycie opisu zamiast tagów. To nie tylko zmniejszyć liczbę tagów, ale pomaga czytelnikowi wyobrazić, co się dzieje. Na przykład:

Claire potrząsnęła włosy z frustracji, "Jestem poważny, Darren. Nie mogę znieść, kiedy ją zobaczysz." ~

Darren uniósł oczy ku niebu, z ekspresją Boga dać-me-cierpliwości. "Nie ma się czym martwić, Claire. Jestem całkowicie nad nią. Jestem z wami teraz, po wszystkim."

Claire potrząsnęła głową. "To wydaje się zbyt proste."

Darren westchnął i podszedł do niej. Położył dłonie na jej ramionach. "Jesteś jedyną kobietą dla mnie, przysięgam."

Artykuł napisany przez: